ZDARMA poštovné při nákupu nad 3000 Kč

Novinky

ww

Přehled použitých ocelí na čepele multioolů Leatherman

Nožířská ocel -  420HC

Ocel 420HC – je varianta s vyšším obsahem uhlíku jako ocel 420J2 (AISI420). Je to spojnice mezi 440C a (blíž!) ocelí 1050C. Tvrdost oceli se pohybuje okolo 58 HRC při kalení do oleje a žíhání na 150oC. I když je obsah primárních karbidů dost nízký je stabilita ostří dobrá. Odolnost proti opotřebení je malá. Korozní odolnost při osobních zkušenostech nebyly tak excelentní jako u oceli 420J2.

Celkově lze zhodnotit ocel 420HC jako středně uhlíkovou martenzitickou ocel s korozní odolností jako Sandvik (12C27), ale s nižší tvrdostí a odolností proti opotřebení než 12C27M. Výhodou je snadné broušení a relativně dobrá stabilita ostří, která je dána podílem karbidů ve struktuře oceli.

Nožířská ocel S30V

Ocel S30V - lze hodnotit jako nožířský materiál s vysokou odolností proti opotřebení, který dává dobré výsledky v oblasti řezání vrstveného materiálu z abrazivních materiálů. Problém s vylamováním ostří byl diskutován na světovém on-line fóru. Výsledky předváděcích zkoušek byly z hlediska udržení ostří a houževnatosti nejednoznačné. Z pohledu uchování agresivního ostří byly výsledky na požadované úrovni, ale u některých testů byly společně s životností čepele mírně potlačeny. Je nejslabší z ocelí SxxV, má "jen" obsah uhlíku 1,45%. Nicméně, je stále považována za vynikající volbu pro výrobu nožů u mnoha výrobců.

Nožířská ocel 154CM

Ocel 154CM – je modifikovaná 440C (ubráno 3% chrómu, přidáno 3,25% Mo). Austenitizační poměr je zde 0,58/10,6/3,4 v rámci obsahu uhlík/chróm/molybden. Po kalení do oleje a následném zmražení a žíhání je dosažena tvrdost 62 až 63 HRC. Austenitizační teplota (1100ºC) nemá doložený vliv na hodnotu obsahu a velikosti karbidů ve slitině (i když jistě má!). Molybden vytváří tvrdší karbidy než chróm, zvyšuje odolnost proti pittingovému poškození a umožňuje sekundární vytvrzování. Nižší obsah chrómu zjemňuje karbidy v porovnání s 440C. 154CM může být žíhána na nižší a vyšší teplotu dle materiálových údajů v Crucible's data sheet. Vyšší žíhací teploty jsou vhodné pro vysokou abrazivzdornost a tvrdost a nižší pro korozní odolnost. Ocel ATS 34 je co do chemického složení téměř identická ocel (fy Hitachi) jako 154CM. Využívá ji mnoho nožířů i významných nožířských firem jako jednu z nejlepších nerezových slitinových ocelí ve světovém měřítku.

MagnaCut

CPM MagnaCut je nejnovejší nerezová nástrojová ocel vyrobená v USA, odolná proti opotřebení a prémiové částicové metalurgii, na nože. Magnacut je extrémně houževnatá nerezová ocel s vynikajícími vlastnostmi zachování hran a vynikající odolností proti korozi.

MagnaCut je speciálně vytvořená ocelová slitina pro výrobu nožů a nabízí významné výhody pro řezné nástroje. CPM MagnaCut (jednoduše označovaná jako Magnacut) je nerezová ocel vyrobená v USA pomocí procesu CPM (částicový kov). "Magna" v latině znamená skvělý nebo úžasný. A "Cut" odpovídá Vanadium Alloys Steel Company (VASCO), která byla průkopníkem jiné rychlořezné oceli používající podobnou konvenci pojmenování.

 

Zdroj informací o použitých materiálech: www.noze-nuz.com

 

3 letá záruka Halvarssons & Lindstrands

Jsme připraveni

Na všechny naše bundy a kalhoty značek Halvarssons a Lindstrands zakoupené 1. ledna 2024 nebo později se vztahuje 3letá záruka. Všechny ostatní produkty
spadají pod záruční zákony stanovené EU nebo zemí, kde jste produkt zakoupili.

Osobní ochrana motocyklistů spadá pod legislativu nařízení EU 2016/425. Všechny produkty určené k ochraně uživatele před tím či oním nebezpečím musí být testovány akreditovanou laboratoří podle písemné normy CE nebo nařízení. Laboratoř vydá CE certifikát pro každý výrobek, pokud splní kritéria. Jsme připraveni; všechny naše produkty splňují požadované nařízení EU.

3yearwarranty_logo_rgb

Záruka 3 roky

Na všechny naše bundy a kalhoty zakoupené 1. ledna 2024 nebo později se vztahuje 3letá záruka. Všechny ostatní produkty spadají pod záruční zákony stanovené EU nebo zemí, kde jste produkt zakoupili.

Naše produkty jsou vyráběny s důrazem na pohodlí, střih a bezpečnost. Dodržováním přiložených pokynů k péči vytvoříte pro svůj produkt optimální podmínky, aby vám nabízel potěšení po dlouhou dobu. Na šití i materiál, ze kterého je tento výrobek vyroben, poskytujeme záruku 3 roky. Kvalita a servis je naše motto, záruka pro naše zákazníky.

Veškeré případné záruční reklamace vyřizujeme prostřednictvím našich prodejců. Výrobek a účtenku vezměte s sebou ke svému prodejci a oni vám pomohou s reklamací.