Pažbový olej SCHAFTOL - Classic tmavohnědý 50 ml. 23816

Kód: 23816
Značka: Schaftol
199 Kč / ks
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
29.7.2024
Možnosti doručení

Pažbový olej SCHERELL'S SCHAFTOL - Classic tmavohnědý 50 ml.

Značkové oleje na dřevo a pažby.

S Schaftol Holzöl se dají všechny přírodní dřeva, především pak ušlechtilá dřeva, antiqvitéty-starožitnosti, nábytek a pažby ideálně opracovat a ošetřovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Logo_klein50 ml. lahvička s pěnovým aplikátorem.

Barva tmavohnědá: pro pažby z ořechového dřeva

Nejdůležitější vlastnosti Schaftol-Holzöl v přehledu:

 • Ochrana proti vlhkosti, hnilobě a plísních
 • Obsahuje speciální proti-vlhkostní komplex
 • Optimální konzervace pórovitého dřeva
 • K obnově starého a zvětralého dřeva
 • Dřevo je po ošetření odolné vodě a opotřebení
 • Zabrání dřevu aby bylo drsné a flekaté
 • Vhodné na všechny přírodní dřeva

K dispozici 5 barevných odstínů:

 • SCHAFTOL - Premium Gold - vytváří zlatý až koňakový odstín
 • SCHAFTOL - Classic světlý - vytváří světlý odstín
 • SCHAFTOL - Classic červenohnědý - vytváří červenohnědý odstín
 • SCHAFTOL - Classic tmavohnědý - vytváří tmavohnědý ořechový odstín
 • SCHAFTOL - Classic extra tmavý - vytváří extra tmavý až černý odstín

V Schaftol Holzöl od firmy Scherell & Co jsou pouze zpracovány nejjemnější čisté přírodní produkty v nejvyšším stupni zušlechtění dřeva s minimálním přídavkem silikonu a je dnes vyráběn za použití nejmodernějších technologií.

Ošetření pažeb olejem Schaftol-Holzöl:

Více než polovina loveckých a sportovních zbraní má dřevěnou pažbu, která je při výrobě zpravidla předběžně upravena olejem na pažby. I přesto se ale nejedná o trvalou ochranu. Každé dřevo, tedy i dřevo pažby je hydroskopické to je, že nasává vodu a při použití je denně vystaveno větru, počasí a stálým výkyvům teplot. Tím je méně odolné! Nasává vlhkost, která může při vysušení pažbu deformovat!

Proto potřebuje každá pažba zbraně pravidelnou péči speciálním olejem na pažby. SCHAFTOL je v tomto směru vynikající olej, neboť se jedná o speciální olej na pažby špičkové kvality. Je složen výhradně z nejlepších přírodních produktů s malým přídavkem silikonu. SCHAFTOL optimálně konzervuje pažbu pušky a chrání ji před povětrnostními vlivy všeho druhu, chrání zvláště před drsností a skvrnitostí. Pažba bude tmavší a pěknější, vždy podle toho, jak často bude ošetřována olejem SCHAFTOL. K docílení požadovaného efektu, postačí použít jen malé množství přípravku.

SCHAFTOL - návod na použití

SCHAFTOL naneste v tenké vrstvě na dřevo nebo pažbu lněnou utěrkou, (měla by být nejlépe uchovávaná v uzavřené skleněné nádobce) dostatečně vetřete do dřeva a nechte vsáknout.

Toto ošetření by se mělo zopakovat i na druhý den. V případě, že má pažba skvrny, je drsná nebo je povrch zapečetěn, můžete ji zbrousit jemným smirkovým papírem (zrnitost 150) dokud nebude opět zcela hladká. Zbroušená místa navlhčete vodou nebo ještě lépe octem. Po vysušení ještě jednou vyhlaďte smirkovým papírem a poté důkladně natřete SCHAFTOLEM. Až se SCHAFTOL zcela vsákne do dřeva, může se dřevo nebo pažba opět jemně zbrousit smirkovým papírem (zrnitost 400) a natřít znovu SCHAFTOLEM.

Čím častěji tento postup opakujete, tím lepší je účinek. Takto získá dřevo nebo pažba opět svůj původní vzhled a překrásný hedvábný matný lesk a zůstane také po dlouhou dobu skvěle chráněna.

Jestliže natíráte novou dřevěnou pažbu SCHAFTOLEM poprvé, měli by jste SCHAFTOL před tím nejprve mírně zahřát na +30 až +40°C a poté vetřít lněnou utěrkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro střelce - údržba zbraní
Využití: ošetřující

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo_klein 

SCHAFTOL® pochází z firmy "Jagd- und Sportwaffenfabrik Scherell & Co" - založené v roce 1834 - a byl vyvinut ve dvacátých letech minulého století Oswaldem Scherellem z Berlína, předním pruským puškařem té doby, na základě jeho každodenních praktických zkušeností.

Od té doby se SCHAFTOL® po mnoho desetiletí těší výsadnímu uznání početné komunity německých i zahraničních lovců, majitelů vysoce kvalitních zbraní a odborníků na ošetřování a zpracování ušlechtilých dřevin. Je to tradice a přesvědčení o nejlepších výsledcích, které se společnosti SCHAFTOL® daří již po několik generací.

Důvodem, který stojí za tímto přijetím, je jistě skutečnost, že SCHAFTOL® se skládá z vysoce rafinovaných přírodních produktů té nejlepší kvality.

Značka SCHAFTOL® byla v roce 2006 převzata od společnosti F.W. KLEVER GmbH, výrobce oleje BALLISTOL Universaloil. Od té doby se SCHAFTOL® vyrábí beze změn. Kvalita - vyrobeno v Německu.

Naše doporučení:
SCHAFTOL® je ideální i pro ošetření dalších dřevěných předmětů, zejména ušlechtilých a vzácných dřevin, starožitností a nábytku.