Vážená zákazníci, 24.5.2024 máme na prodejně zavřeno.

FJÄLLRÄVEN Greenland WAX 25 g (Grónský vosk)

Kód: F79030
Značka: FJÄLLRÄVEN
169 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Možnosti doručení

Greenland WAX / Grónský vosk 25 g. Cestovní balení

Detailní informace

Detailní popis produktu

greenland_waxJe ručně vyráběn od roku 1968
Není nadsázkou říkat, že Grónský vosk je čistě řemeslnou výrobou. Parafín se roztaví ve velké nádobě (která je stále stejná již od šedesátých let minulého století). Když parafin dosáhne správné teploty, přidávají se bloky včelího vosku a vše se smíchá. Směs se pak nalije do forem a ponechá se zchladnout, předtím, než se zabalí do kartonových krabic.
Dnes je vyráběno zhruba 70 000 bloků Grónského vosku každý rok. A každý z nich byl vařený ve stejném nádobě stejným způsobem. 

Grónský vosk je originální ručně vyráběný vosk od firmy Fjällräven. Samotná výroba je tajná, ale ingredience jsou zřejmé: čistý parafin a velmi kvalitní včelí vosk. Nepoužívá se rozpouštědel a chemikálií. Toto dělá z Grónského vosku šetrný výrobek vůči přírodě a alternativu na jiné chemicky vyráběné impregnace.

Ekologicky nezávadná vosková impregnace pro textilní oblečení a též i pro impregnaci textilních zavazadel SW-Motech Legend Gear, kdy při občasné aplikaci zavazadla zachovávají své vlastnosti a přitažlivý design. Vetřením vosku do materiálu a následným zahřátím zanechává povrch odolný vůči vodě a dalším elementům.
Vosk lze použít také na kožené oblečení v kombinaci s textilem, kdy tímto voskem impregnujete textilní části.

Složení:

65% parafín, 35% včelí vosk
Parafín je produkt na bázi oleje. Nedráždí pokožku - místo toho má změjčující účinek a pomáhá pokožce udržet si vlhkost a pružnost. Parafín se používá v kosmetických přípravcích, kosmetice a fyzioterapeutické léčbě např. artritidy. Včelí vosk je zcela přírodní produkt; pochází z farem včel a je vedlejším produktem výroby medu.

Vlastnosti:

  • Přírodní produkt vyrobený ze včelího vosku a parafínu
  • Vodotěsná impregnace pro tkaniny
  • Odpuzuje nečistoty
  • Zvyšuje trvanlivost a odolnost tkanin
  • Snadná aplikace - vetře se na povrch tkaniny a za použití vysoušeče vlasů se vosk zapustí do tkaniny 

Jak voskovat?

Vezměte kostku vosku Greenland Wax a dlouhými pohyby ji v tenké rovnoměrné vrstvě vtírejte do tkaniny. Je důležité nanést vosk v dostatečné vrstvě po celé tkanině. Vosk následně rozpusťte pomocí žehličky nastavené na nízkou nebo střední teplotu bez páry a nechte vosk vsáknout do tkaniny. Můžete také použít fén nebo plamen polního vařiče. Vosk taje přibližně při teplotě 55–60 °C.
Chcete-li voděodolnost tkaniny ještě zvýšit, neaplikujte jednu silnou vrstvu vosku, ale postup několikrát opakujte. 

Odstranění vosku

Vrstvu vosku můžete z látky odstranit, což je velmi praktické pro pobyt v teplých a suchých oblastech. Bez impregnační vrstvy vosku se maximálně zvyšuje prodyšnost látky. Vosk z látky jednoduše odstraníte vypráním oděvu v pračce. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: