Vážení zákazníci, od 19. do 23.6. čerpáme dovolenou. Prodejna bude uzavřena, e-shop vaše objednávky bude přijímat, zpracovávat je budeme od pondělí 24.6. Děkujeme za pochopení.

Pokyny pro údržbu oblečení

PO NÁVRATU Z JÍZDY V DEŠTI

Při pokojové teplotě nechtě oděv pomalu vyschnout. Kožený oděv by neměl být sušen při příliš vysoké teplotě, zvlášť se vyvarujte sušení na radiátoru, protože to způsobí, že kůže bude tuhá a tvrdá.

KOŽENÉ ODĚVY

Kožený oděv nesmí nikdy zcela vyschnout. Vzhledem k tomu, že suchá kožená vlákna se při namáhání snadno rozbijí, jako například při nehodě, pravidelně ošetřujte kůži vhodným přípravkem jako je např. vodotěsným voskem Nikwax nebo balzámem na kůži k tomu určeným. Kůže si tím zachová přirozenou pružnost.

Pro čištění použijte jemný mýdlový roztok nebo kožní mýdlo, jako je například Nikwax Leather Cleaner a to 2x až 3x ročně. Čistící a ošetřující přípravky nejprve vyzkoušejte na místě, které není vidět.

Používejte speciální čistící prostředky na kůži, nikdy benzín nebo jiné chemické čistící prostředky!

Nubuk povrchy lze vyčistit jemným vykartáčováním s následnou impregnací speciálním přípravkem na nubuk. 

TEXTILNÍ ODĚVY

Chcete-li udržet textilní oděv v čistotě, perte je dle pokynů k praní. Doporučujeme použít Nikwax Tech Wash, ale nezapomeňte z oblečení vyjmout chrániče. Oblečení by jste měli každé třetí praní ošetřit prostředkem Nikwax TX Direct.

Teplota tání polyesteru a polyamidu použitých v textilním oblečení je 240-260°C. Proto vždy udržujte vaše oblečení mimo dosah zdrojů tepla, jako jsou např. koncovky výfuku.

SUŠENÍ

Bundu vždy sušíme volně zavěšenou na širokém ramínku v jejím přirozeném tvaru. Je vhodné před sušením vyjmout protektory (chrániče). Kalhoty musí být zavěšeny a rozprostřeny v jejich celé délce. Sušíme v pokojové teplotě, nikdy nad otevřeným ohněm, nebo silným sálavým teplem. Případné nečistoty odstraňte ještě před vysušením.

Jestliže máte další otázky ohledně péče a používání našeho výrobku, neváhejte nás kontaktovat. Motocyklové oblečení je Vaše investice. Pečujte o něj. Přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod.